Hei

Er en stund siden jeg har vært i treningsnarkoman-gamet, men er altså tilbake

Etter et knallhardt år på bulk er det snart på tide å forberede seg på den forbannede deffen !
Etter å ha lest en del på diverse forumer, og fått stalltips fra ruttissene på gymmet er jeg mer forvirret enn opplyst

First things first :
Mann, 25 år
87.2 kg (sist fredag), 182 cm høy
fettprosent uvisst, har ikke brukt klype men anslår 15-20 %
Siden jeg fortsatt er på bulk har jeg ikke satt opp noe kostholdsprogram, dette er bare en tråd om generelle tips til deffen.
Slik jeg tidligere har kjørt deffen er å bergegne vedlikeholdsinntaket av kcal, for deretter å endre på sammensetningen 50% protein, 30% carbs og 20% fett. Legger mesteparten av karboene i måltidene før og etter trening.
Deretter kutter jeg kcal, eller legger til mer kardio ettersom vekttapet stagnerer.
"Programmet" jeg har kjørt er som regel vanlig styrke enten volum 4-splitt med påfølgende kardio. Eller en fullkropps 2-split.
For å komme litt til poenget, er dette mer eller mindre riktig fremgangsmåte eller er det noe vesentlig jeg ikke har fått med meg ?
- Peace